قیمت تجهیزات صوتی سالن کنفرانس

تجهیزات صوتی سالن کنفرانس

اگر به دنبال بیشترین بهره وری از برگزاری یک جلسه هستید، استفاده از تجهیزات صوتی در سالن کنفرانس ضروری می باشد. از این رو اطلاع از قیمت تجهیزات صوتی سالن کنفرانس و انواع سیستم ها در هنگام خرید و استفاده کمک شایانی می کند.
در یک سالن کنفرانس از تجهیزات صوتی متفاوتی بسته به نوع سالن، ظرفیت سالن، بودجه در نظر گرفته شده و … می توان طیف گسترده ای را خریداری کرد، لذا در ابتدا بهتر است با انواع تجهیزات صوتی و طیف قیمت آن ها آشنا شوید.

سیستم کنفرانس صوتی

به طور  کلی منظور از سیستم صوتی کنفرانس همان میکروفن های رومیزی و متعلقات جانبی آن می باشد. میکروفن های رومیزی دارای طیف قیمت متنوعی بسته به آنالوگ یا دیجیتال بودن آن، آپشن های اضافی آن مانند قابلیت ترجمه، رای گیری و … می باشد.
در هنگام خرید سیستم کنفرانس نوع برند، تکنولوژی ساخت، قابلیت های منبع تغذیه، تعداد شرکت کنندگان در جلسه تعدادی از موارد تاثیرگذار در قیمت سیستم کنفرانس هستند.

قیمت سیستم کنفرانس اقتصادی

اگر به دنبال قیمت سیستم کنفرانس اقتصادی هستید، با رعایت چند نکته می توانید خرید اقتصادی انجام دهید:

  • از ساده ترین نوع میکروفون استفاده کنید.

ابتدا یک نیاز سنجی از نوع جلساتی که قرار است در سالن کنفرانس برگزار شود انجام دهید، در صورتی که بیش از ۲۰ درصد از جلسات نیاز به رای گیری دارند از نوع رای گیری دار سیستم کنفرانس استفاده کنید.

در مورد ترجمه همزمان؛ پیشنهاد می شود اگر تعداد کمی از جلسات نیاز به سیستم ترجمه همزمان دارند، به جای استفاده از سیستم کنفرانس دارای ترجمه همزمان، از ترجمه همزمان پورتابل یا تورگاید استفاده کنید.

  • برای هر دونفر از یک میکروفون استفاده کنید.

استفاده از یک میکروفون برای دو نفر مزایا و معایب خاص خود را دارد. از مزیت های استفاده از یک کنسول رومیزی (میکروفون سالن جلسه) برای دو نفر می توان به اقتصادی تر شدن سیستم کنفرانس اشاره کرد.

اما معایبی نیز دارد که یکی از آن ها هرز شدن و یا قطع شدن گردن غازی ها در صورت کیفیت پایین آن ها؛ جابجایی کنسول بین دو نفر در صورت کوتاه بودن گردن غازی و … می باشد.

  • استفاده از ساده ترین نوع منبع تغذیه

منابع تغذیه در سیستم کنفرانس دارای قابلیت های جانبی متفاوت از جمله ضبط صدا، ضبط تصویر، پشتیبانی از دوربین، قابلیت تشخیص صدا، قابلیت تشخیص چهره، ارتباطات شبکه ای و اینترنتی و …. می باشند. لذا با تشخیص صحیح نیازمندی های جلسه می توانید سیستم صوتی کنفرانس با قیمت مناسب و اقتصادی را خریداری کنید.

تجهیزات جانبی سالن کنفرانس

در سالن های کنفرانس و جلسات به غیر از میکروفن های رومیزی از تجهیزات دیگری نیز در صورت نیاز می توان استفاده کرد.

بلندگوی جانبی

معمولا کنسول های رومیزی جلسات دارای بلندگو هستند. توان این بلندگوها در حد ۲ وات می باشد. اگر خواهان صدای رسا و یکپارچه در سالن جلسه هستید، استفاده از بلندگوهای جانبی اجباری می باشد. بلندگوهای جانبی در سالن جلسات بسته به توان خروجی، نوع آن، شرکت سازنده آن از قیمت های متفاوتی برخوردار هستند.

دوربین

یکی از الزامات جلسات ضبط تصاویر آن جلسه می باشد. برای ضبط جلسه از دوربین های متفاوتی می توان استفاده کرد. دوربین های ضبط تصاویر بسته به کاربرد آن ها دارای تنوع متفاوتی هستند. دوربین فیلمبرداری دستی، دوربین مداربسته، دوربین رباتیک.

از لحاظ کیفیت ضبط تصاویر نیز دوربین ها قیمت متفاوتی دارند. کیفیت یا رزولوشن ضبط تصاویر در قیمت دوربین تاثیر به سزایی دارند. بدیهی است هرچه رزولوشن ضبط تصاویر بالاتر رود، قیمت آن هم بیشتر می شود.

مورد دیگری که در قیمت دوربین های جلسات تاثیر پذیر است، زاویه پوشش آن می باشد.

اگر قصد استفاده از دوربین اتوترک (رباتیک) را دارید، درجه آزادی که همان میزان چرخش دوربین را مشخص می کند مهم است.

منبع: وبسایت شرکت مهندسی نوآوران تحقیق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.